Dışarıda yaşamlarını sürdüren haşere ve kemirgenlerin taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanlarımıza girerek bulaştırdıkları hastalıklara karşı yapılan fiziksel ve kimyasal işleme ilaçlama denmektedir.
       Haşere ilaçlama işlemi, ortamda görülen haşerenin türünün beslenme şekli, biyolojik yapısı, davranışları hakkında bilgi ve kullanılacak ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi gerektirir.
       Piyasada bulunan zirai ilaçlar veya ucuz ve kalitesiz ilaçlarla yapılan bireysel ilaçlama istenilen sonucu vermeyecektir. Bilinçsiz uygulanan ilaçlama işlemi sonucu sağlık açısından tehlikeli bir boyut oluşturmakla beraber haşere üzerinde etkili olmadığı takdirde haşerenin ilaca karşı direnç kazanmasını ve daha güçlü üremesine neden olabilir. Bu şekilde bilinçsizce yapılan bir uygulama zaman ve maddi kayba neden olacaktır.
       Haşereler türlerine bağlı olarak yaşam alanlarımızda her mevsim karşımıza çıkarak taşıdıkları virüs ve hastalıkları bulaştırma riski taşırlar. Bu zararlı haşere türleri, yürüyen haşereler, uçan haşereler ve kemirgen olarak üç farklı grupta toplanır.
       Haşere ve kemirgen grupları için özellikle gıda işi yapan iş yerlerinde periyodik bir ilaçlama yapılmalıdır. Böylece hem böceklerin oluşmasını hem de var olan böceklerden kurtulmayı sağlayacaktır.
       Böcek ve haşereler kapalı ortamlara kolaylıkla yerleşebilen ve çoğalan zararlı oldukları için çok dikkat edilmelidir. Özellikle taşıdıkları hastalık yapıcı bakteri ve virüsler nedeniyle de insan ve evcil hayvanlara kolaylıkla mikrop bulaştırabilirler. Nemli, sıcak, karanlık, besin dolu ortamları seven kemirgen, haşere ve böcekler en çok mutfak, banyo, küvet altları, elektrik priz içleri, süpürgelik kenarları dolap, koltuk arkaları ve ulaşılması güç ancak duvarda mevcut olan küçük oyuk ve deliklere yuva yaparlar. Fethiye İlaçlama olarak mekanınızda karşılaştığınız her türdeki kemirgen, haşere ve böcek ile mücadele edebilecek bilgi ve donanıma sahibiz.
 fethiye temizlik ev-ilaclama-hizmetleri
Firmamız en doğru ilaçlama tekniğine sizin için karar verip titizlikle uygulamaktadır.
İlaçlama Hizmeti
       2008 yılından beri, tüm yaşam alanlarında sıklıkla görülen ve insanı doğrudan etkileyen , sağlık ve psikoloji üzerinde bırakan haşerelerle mücadele ediyoruz. Manisa İlaçlama olarak kuruluşumuzdan günümüze kadar sürekli programlarla haşere kontrolü ve çevre hijyeni konusunda yüzde yüz çözüm getiren uygulama sonuçları ile hizmet verdiğimiz sektörde hedeflediğimiz noktaya ulaşmış bulunmaktayız.
        Böcek mücadelesi konusunda 5 yıldır hizmet veren Fethiye Temizlik, müşterilerimizin haşere problemlerini ortadan kaldıracak gerekli tecrübe ve donanıma sahip bir ilaçlama şirketidir.